Kategorie

Artyści

Mieczysław Mróz, Ambona wejście do ratusza, rysunek ołówkiem, wym. 34,5x24,5 cm

Mieczysław Mróz, Ambona wejście do ratusza, rysunek ołówkiem, wym. 34,5x24,5 cm
Mieczysław Mróz
Ambona, wejście do ratusza
Rysunek ołówkiem
wym. 34,5x24,5 cm
 

Wejście do Ratusza. Wendel Roskopf dobudował w latach 1537/38 ambonę, na której od 1591 roku znajduje się posąg Temidy osadzonej na kolumnie przyozdobionej płaskorzeźbami.


Więcej szczegółów


500,00 złMieczysław Mróz - Pasjonat sztuki, który swój warsztat rozwija i doskonali w zaciszu domowej pracowni. Człowiek, który miłość do obrazowania architektury odnajduje w najprostszych budowlanych rysunkach technicznych. Twórca, który z lekkich pociągnięć olejnego pędzla, płynnie przechodzi w surową kreskę ołówka.
Prywatnie również tata, dziadek i opiekun małej gromady pszczół.
Rysunki z cyklu „Zabytki Görlitz” powstały dzięki zafascynowaniu bogatą architekturą starego miasta, sięgającą XIV wieku. Mieczysław Mróz z pasją tworzy liczne pejzaże miejskie Görlitz, gdzie pierwszoplanową rolę odgrywają barokowe, gotyckie i renesansowe kamienice z bogato zdobionymi fasadami, wieże pełniące niegdyś funkcję fortyfikacji miejskich, wąskie uliczki czy pomniki architektury.
W jego pracach można znaleźć zarówno solidną architekturę konstrukcji, jak i liryczny gest, bogaty zmysł odcieni barw, czułość w operowaniu narzędziem, oraz dbałość o szczegół.Zakupy  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Zakupy Realizuj zamówienie